20 Temmuz 2024

24.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali Vefa Ödülü Ve Yaşam Boyu Onur Ödülleri Belli Oldu.

3 Haziran 2024 tarihinde Frankfurt’ta gerçekleşecek ödül töreninde Usta oyuncular Erkan Can, Derya Alabora ve Mehmet Kurtuluş Yaşam Boyu Onur Ödülü, Aliye Rona, Avni- Belkıs Dilligil olarak, Dilligil ailesi adına Çiçek Dilligil’e Vefa ödülü takdim edilecek.

2-7 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 24. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Zengin bir içerikle sanatseverlerle buluşacak olan Festivalin en önemli ödüllerinden olan Yaşam Boyu Onur ödülü ve Vefa ödüllerinin sahipleri festival komitesi başkanı Hüseyin Sıtkı tarafından açıklandı.

Hüseyin Sıtkı; “İnanıyorum ki, sektörün en uzun soluklu festivallerinin başında gelen festivalimiz bu yılda da bir öncekinden daha renkli ve etkili olacaktır. Sinema sanatına ömrünü vermiş, adını altın harflerle kazımış değerli sanatçılarımıza adadığımız ödüllerimiz belli oldu.  Festivalimizin Türkiye proje ortağı Taha Feyizli başkanlığındaki Kültürlerarası İş birliği ve Diyalog Derneği (KADİM) ile belirlediğimiz sonuçlara göre, kıymetli sanatçılarımız Erkan Can, Derya Alabora ve Mehmet Kurtuluş Yaşam Boyu Onur ödülüne, Aliye Rona, Avni – Belkıs Dilligil olarak Dilligil ailesi Vefa ödülüne layık görülmüştür. Vefa ödülü, Dilligil ailesi adına sanatçımız Çiçek Dilligil’e takdim edilecektir” açıklamasını yaptı.

Kültürlerarası iletişim Derneği’ tarafından gerçekleşen ve bu yılki mottosu “Şiddet ve Sinema” olan 24. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur ödülleri ile Vefa ödülü, 3 Haziran 2024 tarihinde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edilecek.

Vinkmag ad

Read Previous

‘Inspirations’ Sergisi İstanbul Sinema Müzesi’sinde

Read Next

The Walt Disney Company Türkiye AÇEV İş Birliği ile Hatay’da çocuklara sihirli bir gün yaşattı

Most Popular